VORTAL BHP
Aktualnie jest 945 Linki i 255 kategori(e) w naszej bazie
WARTE ODWIEDZENIA
 Co nowego Pierwsza 10 Zarekomenduj nas Nowe konto "" Zaloguj 02 grudnia 2020
Kontakt z nami
Robert Łabuzek
+48 501700846
Masz problem z BHP,szukasz odpowiedzi z BHP?
Szybko otrzymasz poradę
zadzwoń  lub napisz na maila.Na stronie obecnie przebywa...

Obecnie jest 37 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Menu główne


Wpisz słowo i szukaj w serwisieDODAJ STRONĘ DO NASZEGO KATALOGU


BHP TESTY

BHP TESTY BHP TESTY

Google

Przeszukuj WWW
Szukaj z www.bhp.org.pl

Temat: Pracodawca i Pracownik

Teksty opublikowane w tym temacie.

    1234   >

Autor : God dnia 09-10-2020 - 06:58 | 230 raz(y) oglądano.
Wypadki : Co robić ? Gdy protokół powypadkowy jest nie zgodny z rzeczywistym przebiegiem wydarzeń
Pracodawca i Pracownik Protokół powypadkowy niezgodny z rzeczywistym przebiegiem zdarzeń

W razie zaistnienia wypadku przy pracy, na pracodawcy spoczywa obowiązek ustalenia w przewidzianym trybie okoliczności i przyczyn wypadku. Ten obowiązek, realizuje powoływany przez pracodawcę, specjalny zespół powypadkowy. Ustalenia zespołu powypadkowego mają szczególne znaczenie dla poszkodowanego, w tym w szczególności ze względu na przysługujące mu świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego oraz ewentualne znaczenie dowodowe w dochodzeniu świadczeń uzupełniających od pracodawcy. Poszkodowany pracownik, a w razie wypadku śmiertelnego, uprawniony członek rodziny zmarłego pracownika, mogą wystąpić do sądu rejonowego - sądu pracy z powództwem o ustalenie i sprostowanie protokołu.Autor : God dnia 06-10-2020 - 18:16 | 123 raz(y) oglądano.
PRACA : Pytanie Przedsiębiorca chce zwolnić pracownika, u którego stwierdzono chorobę alkoholową. Pracownik ten jest pracownikiem budowlanym i wykonuje roboty na wysokości powyżej 3m. Pracownik ten często przebywa pod wpływem alkoholu na budowie. Kierownik nie
Pracodawca i Pracownik Pytanie

Przedsiębiorca chce zwolnić pracownika, u którego stwierdzono chorobę alkoholową. Pracownik ten jest pracownikiem budowlanym i wykonuje roboty na wysokości powyżej 3m. Pracownik ten często przebywa pod wpływem alkoholu na budowie. Kierownik nie chce aby ten pracownik przebywał na budowie gdyż stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla innych pracowników.

Nadmieniam, iż pracownik ten ma umowę na czas nieokreślony. Przedsiębiorca zatrudnia powyżej 100 osób.

Czy można rozwiązać umowę z takim pracownikiem, w jakim trybie, czy należy mu wypłacić odprawę pieniężną?Autor : God dnia 01-12-2018 - 13:39 | 1752 raz(y) oglądano.
PRACA : Jaka jest minimalna temperatura pracy na wolnym powietrzu zimą? Jakie środki ochronne pracownik powinien posiadać przy takiej pracy?
Pracodawca i Pracownik Przepisy nie regulują minimalnej temperatury w otwartej przestrzeni, w której mogą pracować pracownicy. Tym samym nie mogą oni powstrzymać się od pracy nawet podczas silnych mrozów, pod warunkiem zapewnienia przez pracodawcę właściwej odzieży ochronnej. Należy ponadto pamiętać o pomieszczeniu do ogrzania się, jak również wydawaniu posiłków oraz napojów. Jeśli pracodawca w porze zimowej nie realizuje właściwie obowiązków bhp względem pracowników zatrudnionych na otwartej przestrzeni, musi liczyć się z możliwością powstrzymania się od pracy przez zatrudnionych – w sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.Autor : God dnia 19-05-2017 - 06:34 | 2555 raz(y) oglądano.
Odszkodowania : Odszkodowanie za wypadek w pracy z kasy pracodawcy
Pracodawca i Pracownik

Uwaga ! Odszkodowanie za wypadek w pracy z kieszeni pracodawcy.

Uległeś wypadkowi w pracy ?

Masz prawomocny protokół powypadkowy - oprócz odszkodowania z ZUS, należy Ci się dodatkowe  odszkodowanie z Kasy  pracodawcy ?

Zajmiemy się Twoją sprawą - Nasza kancelaria prawna odzyska  należne Ci pieniądze

Odszkodowanie za wypadek z Kasy pracodawcy

Świadczenia z ustawy wypadkowej nie wyczerpują możliwości dochodzenia przez pracownika roszczeń z tytułu szkody doznanej w wyniku wypadku przy pracy. Istnieje cywilnoprawna podstawa odpowiedzialności pracodawcy w sytuacji, gdy świadczenia z ubezpieczenia społecznego nie rekompensują w całości poniesionej przez pracownika szkody.

(|155 słów więcej||Wyślij artykuł do znajomych|Strona gotowa do druku)


Autor : God dnia 05-06-2015 - 09:18 | 8699 raz(y) oglądano.
BHP : Czy pracownik pracujący na wózku nożycowym powinien zapiąć szelki bezpieczeństwa do konstrukcji wózka, czy innego stacjonarnego elementu poza wózkiem?
Pracodawca i Pracownik
Dla bezpieczeństwa pracownika pracującego na wózku nożycowym, chociaż nie jest to określone w przepisach bhp jako wymóg, wskazane jest zakotwiczyć szelki bezpieczeństwa do stacjonarnego elementu poza wózkiem, który uchroni pracownika przed upadkiem w momencie np. Przewrócenia się wózka czy innych niespodziewanych zdarzeń związanych z obsługą wózka nożycowego.

Pracownika pracującego na wysokości można zabezpieczyć poprzez zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń podczas takich prac do których można zaliczyć np. środki ochrony indywidualnej do ochrony przed upadkiem z wysokości jak: szelki bezpieczeństwa z linką bezpieczeństwa przymocowaną do stałych elementów konstrukcji, szelki bezpieczeństwa z pasem biodrowym (do prac w podparciu - na słupach, masztach itp.) oraz hełmy ochronne.Autor : God dnia 04-11-2014 - 21:35 | 7446 raz(y) oglądano.
BHP Europejskie : Poradnik dla pracujących i szukających pracy w Niemczech
Pracodawca i Pracownik Poradnik dla pracujących i szukających pracy w NiemczechAutor : God dnia 14-06-2014 - 16:18 | 10388 raz(y) oglądano.
Służba BHP : Podyplomowe Studia Bezpieczeństwo i Higiena Pracy dla Pracodawców
Pracodawca i Pracownik Studia Podyplomowe Bezpieczeństwo i Higiena Pracy dla Pracodawców 

Jesteśmy praktykami i doświadczonymi Inspektorami BHP
Autor : God dnia 28-08-2013 - 10:04 | 48040 raz(y) oglądano.
Wypadki : Odszkodowanie za wypadek w pracy z kieszeni pracodawcy
Pracodawca i Pracownik

Uwaga ! Odszkodowanie za wypadek w pracy z kieszeni pracodawcy.


Uległeś wypadkowi w pracy ?


Masz prawomocny protokół powypadkowy - oprócz odszkodowania z ZUS, należy Ci się dodatkowe  odszkodowanie z Kasy  pracodawcy ?


Zajmiemy się Twoją sprawą - Nasza kancelaria prawna odzyska  należne Ci pieniądze


Odszkodowanie za wypadek z Kasy pracodawcy


Świadczenia z ustawy wypadkowej nie wyczerpują możliwości dochodzenia przez pracownika roszczeń z tytułu szkody doznanej w wyniku wypadku przy pracy. Istnieje cywilnoprawna podstawa odpowiedzialności pracodawcy w sytuacji, gdy świadczenia z ubezpieczenia społecznego nie rekompensują w całości poniesionej przez pracownika szkody.

W niniejszym artykule - omówione zostały przesłanki warunkujące pociągnięcie pracodawcy do odpowiedzialności cywilnej, charakter i podstawy tej odpowiedzialności, jak również formy roszczeń, z jakimi może wystąpić do pracodawcy pracownik - poszkodowany w wypadku przy pracy.Autor : God dnia 27-04-2013 - 08:41 | 19359 raz(y) oglądano.
PRAWO/PRAWO PRACY : Organizowanie bezpłatnych praktyk zgodne z prawem ?
Pracodawca i Pracownik

Pomysłowy pracodawca


Sezon urlopowy rodzi rózne pomysły.Pewna z Firm  proponuje  młodym osobom  odbycie praktyk  firmie. Praktykanci będą zastępować pracowników w prostych czynnościach. Najlepiej wykonujących swoje obowiązki, Firma przewiduje  zaproponowanie  zawarcia  umowy o pracę. Za czas odbywania praktyki nie będą oni otrzymywali  wynagrodzenia.


Organizowanie takich wakacyjnych praktyk bez wynagradzania, jest zgodne z prawem?
Autor : God dnia 16-07-2012 - 07:15 | 8781 raz(y) oglądano.
Ochrona Ciężarnej : Ochrona kobiety Ciężarnej
Pracodawca i Pracownik

Ciężarnej pracownicy pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę ani  rozwiązać.


Prawo pracy zawiera wiele przepisów mających na celu ochronę pracowników, którzy jednocześnie są rodzicami lub niedługo nimi zostaną. Obejmuje to także kobiety w ciąży.


 Art. 177 kodeksu pracy przyznaje im szczególną pozycję. Nie można im wypowiedzieć umowy o pracę ani jej rozwiązać.
Autor : God dnia 02-01-2012 - 06:36 | 4882 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Pytania i odpowiedzi
Pracodawca i Pracownik

Pierwszy i największy internetowy vortal udzielający odpowiedzi na pytania z zakresu bhp i prawa pracy.Znajdziesz u nas porady i nowości dotyczące wypadkow,szkoleń,


Pytania i odpowiedzi
Autor : God dnia 27-12-2011 - 09:34 | 4073 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : bhp przepisy Poradnik Pracodawcy i Pracownika
Pracodawca i Pracownik

 bhp przepisy Samouczek Pracodawcy - Samouczek Pracownika


 
Autor : God dnia 23-10-2011 - 04:43 | 6012 raz(y) oglądano.
Szkolenia : Szkolenie ArcelorMittal BHP-EKSPERT przeprowadził w Hotelu Weronika w Poroninie cykl Szkoleń Społecznych Inspektorów Pracy ArcelorMittal Poland S.A. oraz Spółek zależnych
Pracodawca i Pracownik

W Poroninie w październiku 2011 r.w Hotelu Weronika  BHP-EKSPERT Robert Łabuzek z siedzibą na ul.Mrozowej 6 w Krakowie   przeprowadził  cykl szkoleń dla Społecznych  Inspektorów  Pracy ArcelorMittal Poland S.A. oraz Spółek zależnych i współpracujących .Na szkoleniu w dniach od 7 do 9 października  2011 został przedstawiony szeroki zakres zagadnień. Począwszy od technicznego bezpieczeństwa pracy, w tym bezpieczeństwa pracy związanego ze strefami zagrożenia wybuchem, poprzez procedury postępowania SIP, na zagadnieniach mechanizmu wyboru SIP kończąc. Prelekcję z zakresu prawa pracy oraz zagadnień dotyczących relacji Społecznej Inspekcji Pracy i związków zawodowych poprowadził starszy inspektor pracy główny specjalista Paweł Wieczorek z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie. Z zagadnieniami  praw i obowiązków SIP zapoznał uczestników Zakładowy Społeczny Inspektor SIP Politechniki Krakowskiej Jacek Przędzik a piramidę zagrożeń przeanalizował Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy ArcelorMittal Poland S.A. Andrzej Grabski.

Autor : God dnia 24-09-2008 - 00:10 | 17958 raz(y) oglądano.
PRAWO/PRAWO PRACY : Przerwy w pracy wliczane czasu pracy?
Pracodawca i Pracownik

Na czas pracy składa się nie tylko efektywny czas pracy, ale często różnego rodzaju przerwy. Są też przerwy, które wprawdzie prawo pracy przewiduje, ale których nie wliczasz do czasu pracy. Są w końcu przerwy, których Kodeks pracy nie przewiduje, ale których pracownicy udzielają sobie sami, np. przerwa "na dymka". Jak te wszystkie przerwy rozliczać?
Autor : gabriela dnia 21-08-2008 - 10:09 | 34430 raz(y) oglądano.
Choroby Zawodowe : Dodatek za pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia
Pracodawca i Pracownik
Dodatek za pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia, szczególnie uciążliwych lub niebezpiecznych przysługuje pracownikowi, który narażony jest na działanie szkodliwych czynników. Szkodliwe czynniki mogą w dłuższym czasie spowodować obniżenie sprawności fizycznej i psychicznej lub zmianę w stanie zdrowia skutkującą chorobą zawodową.  Autor : God dnia 03-08-2008 - 20:43 | 16415 raz(y) oglądano.
PRAWO/PRAWO PRACY : Obowiązki pracodawcy podczas upałów
Pracodawca i Pracownik

Obowiązki pracodawcy podczas upałów


Podczas upałów pracodawca musi pamiętać o zapewnieniu pracownikom dodatkowej ochrony. Ochrona to nie tylko dostarczenie napojów do miejsca pracy...


Czy podczas upałów w każdym miejscu pracy trzeba dostarczyć napoje?


Tak, wszystkim pracownikom trzeba zapewnić wodę zdatną do picia w miejscu nieoddalonym więcej niż 75 m od stanowiska pracy. Odpowiednio schłodzone napoje dostarczamy również, gdy uzasadniają to uciążliwe warunki pracy, np. temperatura na stanowiskach pracy w biurze, hali czy w magazynie spowodowana jest warunkami atmosferycznymi przekraczającymi 28°C lub gdy pracownicy są zatrudnieni w warunkach mikroklimatu gorącego, np. pracownicy hut, gdzie temperatura wynosi ponad 25°C.
Autor : God dnia 04-06-2008 - 08:38 | 8939 raz(y) oglądano.
Państwowa Inspekcja : Inspekcja Pracy kontroluje bardziej wnikliwie
Pracodawca i Pracownik
Nieuczciwi pracodawcy w ubiegłym roku zapłacili mandaty na kwotę prawie 19 milionów złotych za naruszanie przepisów prawa pracy. Mniej jest jednak grzywien nakładanych na firmy przez Państwową Inspekcję Pracy 

 

Kto jest na fotografii ?

 Autor : God dnia 03-06-2008 - 11:43 | 10889 raz(y) oglądano.
PRACA : Mam zamiar zorganizować kilka nowych stanowisk do pracy z komputerem. Czy prawo reguluje w jakiś sposób wymogi, które powinny o­ne spełniać? Jak wyglądają przepisy BHP w biurze?
Pracodawca i Pracownik Mam zamiar zorganizować kilka nowych stanowisk do pracy z komputerem. Czy prawo reguluje w jakiś sposób wymogi, które powinny o­ne spełniać? Jak wyglądają przepisy BHP w biurze?Autor : God dnia 01-06-2008 - 07:30 | 5650 raz(y) oglądano.
PRACA : Działacze związkowi mogą mieć wolne, by poświęcić się funkcji społecznej
Pracodawca i Pracownik

Działacze związkowi mogą mieć wolne, by poświęcić się funkcji społecznej


Grzegorz Orłowski 21-05-2008, ostatnia aktualizacja 21-05-2008 13:28

Gdy w firmie zatrudniasz przynajmniej 150 związkowców, to działacza tej organizacji możesz nie zobaczyć w pracy nawet przez całą jego kadencję


Dla działaczy zakładowych organizacji związkowych wyróżniamy dwa rodzaje zwolnień od pracy:


- wyłącznie dla członków zarządu zakładowej organizacji związkowej z tytułu sprawowanej przez nich funkcji,


- również dla innych działaczy na załatwienie tzw. doraźnej czynności związkowej wynikającej z pełnionej funkcji.
Autor : God dnia 23-05-2008 - 07:24 | 5956 raz(y) oglądano.
CZASOPISMA O TEMATYCE BHP : BHP-Rzeczpospolita
Pracodawca i Pracownik

Zatrudnij pracownika, gdy nie ma przeciwwskazań do pracy


Maciej Telec 21-05-2008, ostatnia aktualizacja 21-05-2008 08:16

Czy osoba przyjmowana do pracy musi wykonać badania wstępne, nawet jeśli ma jeszcze aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na danym stanowisku? Kto ponosi koszty badań? Czy można zaskarżyć zaświadczenie lekarskie wydane na podstawie takich badań, jeżeli lekarz stwierdza przeciwwskazania do wykonywania pracy?

Autor : Edward dnia 21-05-2008 - 09:02 | 11048 raz(y) oglądano.
Ochrona Zdrowia : Bez badań lekarskich nie można pracować
Pracodawca i Pracownik Pracownicy tej samej firmy podlegają odmiennym wstępnym badaniom lekarskim, które na dodatek przeprowadza się w różnych odstępach czasu

Każdy zatrudniony musi być przygotowany na to, że co jakiś czas będzie się musiał pofatygować do lekarza. Podjęcie każdej nowej pracy obwarowane jest obowiązkiem przeprowadzenia wstępnych badań lekarskich. To obowiązek zarówno osób, które pierwszy raz podejmują pracę, jak i osób zmieniających pracodawcę po raz kolejny i mających wciąż aktualne badania z poprzedniej firmy.

Wszystko dlatego, że badania nie mają na celu skontrolowania ogólnego stanu zdrowia. Lekarz medycyny pracy ocenia tylko, czy stan zdrowia pozwala badanemu wykonywać określoną pracę. Dlatego pracodawca kierujący pracownika lub kandydata do lekarza wystawia mu skierowanie zawierające m.in. informacje o stanowisku, na jakim ma pracować, występujących na nim czynnikach szkodliwych dla zdrowia lub warunkach uciążliwych, o wynikach badań i pomiarów czynników szkodliwych na tym stanowisku.
Autor : Edward dnia 20-05-2008 - 14:15 | 10418 raz(y) oglądano.
artykułów : Nietrzeźwego najlepiej zwolnić za wypowiedzeniem
Pracodawca i Pracownik
Leczącego się alkoholika trudno zwolnić bez wypowiedzenia i z jego winy, nawet gdy przyjdzie do pracy pijany. Mniej ryzykujemy, rozstając się z nim w zwykłym trybie

– W warsztacie samochodowym zatrudniam mechanika, który leczy się z alkoholizmu. Niestety, na skutek choroby zaniedbuje obowiązki. Chciałem go zwolnić, ale podobno jest to niemożliwe w trakcie kuracji. Czy to prawda? – pyta czytelnik

Mimo że alkoholik narusza swoje obowiązki, to nie w każdym trybie można go zwolnić. Szczególnie ryzykowny jest taki bez wypowiedzenia z winy pracownika, czyli na podstawie art. 52 k.p.
Autor : Edward dnia 20-05-2008 - 14:15 | 5570 raz(y) oglądano.
artykułów : Choroba zawodowa nabyta za granicą nie wyklucza prawa do świadczeń
Pracodawca i Pracownik
Jeżeli pracownik nabawił się takiej choroby podczas pracy za granicą a pracodawca nie ma siedziby w Polsce, decyzję w tej sprawie wydaje inspektor sanitarny właściwy dla miejsca zamieszkania zatrudnionego w kraju

Wynika tak z prawomocnego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie (z 17 stycznia 2008 r., II SA/Sz 922/07), który orzekał w takiej właśnie, skomplikowanej sprawie. Chodziło o rozstrzygnięcie sytuacji, w której państwowy inspektor sanitarny, do którego pracownik zwrócił się o wydanie decyzji o stwierdzeniu choroby zawodowej, jest niewłaściwy, a właściwego nie można ustalić. W związku z masowymi wyjazdami Polaków do pracy za granicą takie wypadki będą się zdarzać coraz częściej.
Autor : Edward dnia 20-05-2008 - 14:14 | 5593 raz(y) oglądano.
artykułów : Można wręczyć dyscyplinarkę ciężarnej kobiecie w firmie, w której nie ma ochrony
Pracodawca i Pracownik
Jeśli nie działają u ciebie związki zawodowe, masz prawo zwolnić w trybie natychmiastowym ciężarną, która naruszyła podstawowe obowiązki służbowe

Tak uznał Sąd Najwyższy w uchwale z 18 marca 2008 r. (II PZP 2/ 08) Z ogólnej zasady wolności pracy wynika swoboda każdej ze stron stosunku pracy do decydowania o tym, jak długo będzie trwało zatrudnienie. Każda z nich może więc, z zachowaniem określonego trybu, rozwiązać stosunek pracy.

 

Szef nie tak swobodny

U pracodawcy jednak ta zasada jest ograniczona z powodu np. sytuacji osobistej lub rodzinnej pracownika albo w związku z pełnieniem przez niego określonych funkcji społecznych lub państwowych. Czasem też przepisy warunkują rozwiązanie stosunku pracy uzyskaniem zgody czy brakiem sprzeciwu np. związków zawodowych. Do pracowników szczególnie chronionych przed zwolnieniem z pracy należą kobiety w ciąży.
Autor : Edward dnia 20-05-2008 - 13:32 | 8807 raz(y) oglądano.
artykułów : Po drugiej umowie na czas określony należy się stały angaż
Pracodawca i Pracownik
Po drugiej umowie na czas określony należy się stały angaż.
Nie przedłużaj w nieskończoność umowy okresowej zawartej z jednym podwładnym. Ani się spostrzeżesz, jak przekształci się w stałe zatrudnienie

– Pracownik zawarł ze szkołą językową umowę na czas określony od 31 października 2005 r. do 30 listopada 2006 r. Następnie 1 października 2006 r. strony zmieniły angaż w zakresie wynagrodzenia, wymiaru etatu oraz przedłużyły go do 31 grudnia 2007 r.

W kolejnym aneksie skróciły tę umowę do 30 listopada 2007 r. Dwa kolejne aneksy podwyższające pensję zawarły 1 lutego i 3 marca 2007 r. Dopiero 30 listopada 2007 r. wydłużyły zatrudnienie do końca listopada 2012 r. Jak traktować te umowy? Pracodawca tłumaczy, że były to umowy na czas wykonania określonej pracy – pyta czytelnik
Autor : Edward dnia 20-05-2008 - 13:31 | 6872 raz(y) oglądano.
artykułów : Nietrzeźwy podwładny nie może wykonywać obowiązków
Pracodawca i Pracownik
Masz obowiązek odsunąć od pracy zatrudnionego, który stawił się w niej na lekkim rauszu. Nie wolno ci jednak zmuszać go do badań sprawdzających spożycie alkoholu

Świadczenie pracy pod wpływem alkoholu jest niedopuszczalne. Dlatego przepisy przyznają pracodawcy uprawnienia czy wręcz nakładają na niego obowiązek eliminowania takich przypadków.
Autor : God dnia 17-05-2008 - 23:28 | 18737 raz(y) oglądano.
PRACA : Odmowa badania trzeźwości nie chroni przed dyscyplinarką
Pracodawca i Pracownik

Pracodawca nie może nikogo zmusić do dmuchania w alkomat czy do oddania krwi w celu wykonania badań na zawartość alkoholu. Nie oznacza to jednak, że pracownik może pić w pracy i nie ponosić z tego tytułu żadnych sankcji


W czasie poczęstunku imieninowego, zorganizowanego przez koleżankę z pracy, do pokoju wpadł szef z alkomatem i kazał wszystkim przeprowadzić test na trzeźwość. Groził, że w razie odmowy pozwalnia nas z pracy. Czy pracodawca może bez ograniczeń sprawdzać, czy załoga jest trzeźwa? -pyta czytelnik.
Autor : God dnia 17-05-2008 - 21:07 | 13147 raz(y) oglądano.
PRACA : Umowa przedwstępna poprzedzająca zawarcie umowy o pracę
Pracodawca i Pracownik

Umowa przedwstępna stanowi jedną z tych instytucji prawnych, które umożliwiają stronom przygotowanie się do zawarcia przyszłej umowy, tworząc już między nimi pewną więź zobowiązaniową, z której wynikają istotne konsekwencje.


Z umowami przedwstępnymi najczęściej mamy do czynienia, gdy zawarcie umowy, do której strony dążą, nie jest jeszcze możliwe, ze względu na pewne przeszkody natury prawnej lub faktycznej, jak np. konieczność uzyskania zezwolenia na zatrudnienie cudzoziemca czy rozwiązanie innej umowy o pracę za kilkumiesięcznym okresem wypowiedzenia.


W niniejszym opracowaniu autor omówi zastosowanie umów przedwstępnych w stosunkach pracowniczych.
Autor : God dnia 17-05-2008 - 07:36 | 28194 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Kryteria rozgraniczenia wykroczeń i przestępstw przeciwko prawom pracownika
Pracodawca i Pracownik

Kryteria rozgraniczenia wykroczeń i przestępstw przeciwko prawom pracownikaIngerencja prawa karnego w stosunki pracy oparta jest o dość liczną grupę przepisów, którą można by określić jako „prawo karne pracy”. Wyróżniamy tutaj przepisy przewidujące odpowiedzialność za przestępstwa oraz za wykroczenia.


W niniejszym opracowaniu Autor koncentruje się na zagadnieniu rozróżnienia między wykroczeniami a przestępstwami przeciwko prawom pracownika.

Autor : God dnia 04-05-2008 - 05:22 | 15201 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Nie ma podatku i składek, gdy szef musi wyżywić załogę
Pracodawca i Pracownik Wolne od składek i podatków są woda oraz posiłki i napoje profilaktyczne, jakie zapewniamy załodze. Od pozostałych darmowych posiłków odprowadzamy podatek, a składki – gdy ich wartość przekracza 190 zł miesięcznie.    1234   >

SERWIS PRACY NEXT-JOBS

PRACA INSPEKTOR BHP

INDIE byłem Tam w grudniu 2015


Studia Podyplomowe BHP WARSZAWA od 16 grudnia 2018


Bezpłatne Szkolenia BHP dla pracowników przez internet


Podyplomowe studia bhp zobacz posłuchaj


Podyplomowe studia bhp zobacz posłuchaj


Podyplomowe studia bhp zajęcia z 24 czerwca 2015


Podyplomowe Studia BHP w Wakacje zajęcia z 24 maja 2015


Podyplomowe Studia BHP w Wakacje zajęcia z 16 maja 2015


Studia BHP od 14 maja 2017 w Wakacje Też przez Internet


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 21 grudnia2014cz1


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 21 grudnia2014cz2


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 14 grudnia2014cz1


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 14 grudnia2014cz2


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 7 grudnia 2014

Nową edycje rozpoczynamy 19 listopada 2017

To jest pierwszy test zarejestrowania  naszych zajęć w sieci.
Tym sposobem każda osoba w necie będzie mogła uczestniczyć w zajęciach bez względu na miejsce swojego pobytu. Osoby które nie były obecne 7 grudnia 2014 miały możliwość oglądania przekazu na żywo a teraz mają wgląd w nagranie.
Następne nasze zajęcia mamy  w niedzielę 14 grudnia 2014 i będziemy przekazywać  w całości od początku zajęć.
Dzięki tej formie przekazu możesz słuchać naszych zajęć w samochodzie i oglądać leżąc w łóżeczku.
Temat następnych zajęć   : Wypadki przy pracy
ZAPRASZAM wszystkich a osobom zainteresowanym dam linka do transmisji online na żywo.
Nagranie jest technicznym  Testem możliwości a  w przyszłych  transmisjach  będziemy dążyć do ciągłego  doskononalenia.

Pytania w trakcie zajęć można będzie zadawać dzwoniąc po nr
501-700-846 pod tym numerem też zapisujemy na studia koszt 4500 zł

Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 14 grudnia 2014częśćtrzecia


Centrum Studiów Podyplomowych Kraków


Cookies pliki

Na naszych stronach  są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.  Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

KATALOG SZKOLEŃ


Jak Lato to Lato z Salezjanami

.


Kodeksy Pracy -Karny -Cywilny


Kategorie


Ostatnie artykuły


POZWOLENIA ZINTEGROWANE-HANDEL CO2


Polecamy ebookiBHP EKSPERT Sp.z o.o. UWAGA adres do korespondencji: BHP EKSPERT 31-972 KRAKÓW os.Szklane Domy 1/215

NIP 678-315-47-15 bhpekspert@gmail.com
tel.kom.(0)501-700-846
Tworzenie strony: 1,2928459644318 sekund.