VORTAL BHP
Aktualnie jest 945 Linki i 255 kategori(e) w naszej bazie
WARTE ODWIEDZENIA
 Co nowego Pierwsza 10 Zarekomenduj nas Nowe konto "" Zaloguj 25 listopada 2020
Kontakt z nami
Robert Łabuzek
+48 501700846
Masz problem z BHP,szukasz odpowiedzi z BHP?
Szybko otrzymasz poradę
zadzwoń  lub napisz na maila.Na stronie obecnie przebywa...

Obecnie jest 38 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Menu główne


Wpisz słowo i szukaj w serwisieDODAJ STRONĘ DO NASZEGO KATALOGU


BHP TESTY

BHP TESTY BHP TESTY

Google

Przeszukuj WWW
Szukaj z www.bhp.org.pl

Temat: Wypadki -przykłady

Teksty opublikowane w tym temacie.

    1234   >

Autor : God dnia 23-10-2020 - 15:48 | 299 raz(y) oglądano.
Alkohol : Odszkodowanie z ubezpieczenia wypadkowego, roszczenia cywilne w związku z wypadkiem przy pracy pracownika będącego pod wpływem alkoholu w orzecznictwie
Wypadki -przykłady

Odszkodowanie z ubezpieczenia wypadkowego, roszczenia cywilne w związku z wypadkiem przy pracy pracownika będącego pod wpływem alkoholu w orzecznictwie


Pracownik w okresie od dnia nawiązania stosunku pracy do dnia ustania tego stosunku jest objęty ubezpieczeniem wypadkowym. Ubezpieczenie wypadkowe zapewnia pracownikowi ochronę przed ryzykami związanymi z wypadkiem przy pracy oraz chorobą zawodową. Nie oznacza to jednak, że pracownik zawsze, bez względu na okoliczności towarzyszące wypadkowi przy pracy, ma prawo do świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego. Wystąpienie bowiem negatywnie ocenionych przez ustawodawcę okoliczności pozbawia pracownika prawo do tych świadczeń. Jedną z takich okoliczności jest stan nietrzeźwości pracownika, który uległ wypadkowi przy pracy. Stan nietrzeźwości poszkodowanego pracownika może również mieć negatywny wpływ na dochodzenie przez niego uzupełniających roszczeń cywilnych od pracodawcy.Autor : God dnia 07-10-2020 - 14:26 | 109 raz(y) oglądano.
Wypadki : PYTANIE Jakie skutki ma stwierdzenie w protokole powypadkowym nieprzestrzegania przez pracodawcę przepisów prawa pracy?
Wypadki -przykłady PYTANIE
Jakie skutki ma stwierdzenie w protokole powypadkowym nieprzestrzegania przez pracodawcę przepisów prawa pracy?Autor : God dnia 04-10-2020 - 10:27 | 122 raz(y) oglądano.
Wypadki : Pytanie Jak traktować wypadek w obecnej sytuacji - praca zdalna, która nie ma nic wspólnego z telepracą. Pracownik zgłasza wypadek w pracy - czy jest to rzeczywiście wypadek w pracy czy nie?
Wypadki -przykłady Pytanie Jak traktować wypadek w obecnej sytuacji - praca zdalna, która nie ma nic wspólnego z telepracą. Pracownik zgłasza wypadek w pracy - czy jest to rzeczywiście wypadek w pracy czy nie?Autor : God dnia 06-03-2016 - 22:35 | 7404 raz(y) oglądano.
Wypadki : Dekapitacja (obcięcie głowy pracownika ) podczas pracy na na złomowisku
Wypadki -przykłady Dekapitacja ( obcięcie głowy pracownika ) podczas pracy na złomowisku Opisany wypadek nale­ży do najbardziej maka­brycznych, jakie widzia­ł w swojej karierze zawodowej jeden z inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy. Gdy przybył na miejsce wypadku zastał jeszcze  zwłoki poszkodowane­go na miejscu zdarzenia i później był świadkiem ich wydobycia spod skrze­pu hutniczego, który do­słownie obciął głowę poszkodowanemu.

Takie wypadki się zdarzają, ale tym razem praco­dawca złamał praktycz­nie wszystkie przepisy bezpieczeństwa pracy i legalności zatrudnienia. Do wypadku doszło na terenie składowi­ska złomu w hucie na południu Polski, w 

maju2015   Prace związane z przepalaniem złomu, przy których zdarzył się wypadek, huta zleciła spółce G.

W pisemnej umowie ustalono, że wykonawca przy tej usłudze zatrudni wskazanego podwykonawcę - fir­mę V., zajmującą się skupem i sprzedażą metali kolorowych.

Umowa obejmowała usługę palenia złomu niewsadowego po­wstałego w procesach ciągłego odlewania stali na złom wsadowy. 

Zakres prac obej­mował przepalenie odpadu technologicz­nego na złom o wymiarach umożliwiają­cych jego dalszy przerób, tj. przetopienie.Złom dostarczano wagonami na specjalnie wyznaczone pole na składowisku, a wyko­nawca samodzielnie miał rozładować złom niewsadowy i po przepaleniu załadować go na wagony oraz dostarczyć do stalowni.

  Okresowo też wykonawca miał wykonać załadunek na wagony powstałej zendry oraz obtopów po paleniu.

 Dalsze przekaza­nie realizacji opisanych prac podwykonaw­cy firmie V. nastąpiło na podstawie umowy pomiędzy nią a spółką G. 

 Zgodnie z wyma­ganiami huty zostały opracowane plany BIOZ (choć zakres prac nie dotyczył prac budowlanych) zarówno przez spółkę G., jak firmę V., czyli faktycznego wykonawcę zle­cenia.

 Oba plany miały jednakową treść i określono w nich, że osobami odpowie­dzialnymi za bezpieczeństwoAutor : God dnia 13-08-2013 - 10:31 | 12895 raz(y) oglądano.
Wypadki : Wypadek przy modernizacji linii kolejowej
Wypadki -przykłady
Wypadek –  przy modernizacji  linii kolejowej

 W sierpniu 2012 r. podczas prac przy modernizacji linii kolejowej w województwie warmińsko-ma­zurskim doszło do wypadku przy pracy, w wyniku którego jeden z pracowników doznał częściowej amputacji dwóch palców. Zdarzenie miało miejsce podczas próby odblokowania oczyszczarki do tłucznia. Jak ustalił inspektor Państwowej Inspekcji Pracy badający wypadek, maszyna podczas tej pracy była włączona. Nadzór nad brygadą pracowników, w tym poszkodowanym, sprawował oby­watel Włoch - pracownik włoskiej firmy budowlanej będącej głównym wykonawcą robót, a jego rodak był operatorem oczyszczarki.Autor : God dnia 09-11-2012 - 09:07 | 3666 raz(y) oglądano.
Wypadki : Wybuch gazu w Hucie ArcelorMittal w Ostrawie 7 listopada 2012
Wypadki -przykłady W Hucie Arcelor Mittal Ostrawa eksplodował gaz - w wyniku wybuchu dziewięć osób zostało rannych. OSTRAVA - jak donosi gazeta www.lidovky.cz dziewięć osób zostało rannych w wyniku wybuchu gazu wielkopiecowego baterii koksowniczej nr 11 w firmie ArcelorMittal Ostrava (AMO) informacje przekazał rzecznik AMO Barbora Dvorakova Black.Autor : God dnia 18-07-2012 - 16:27 | 7304 raz(y) oglądano.
Orzecznictwo : Firma w której doszło do wypadku śmiertelnego przy pracy nie odpowiada automatycznie za wypadek
Wypadki -przykłady  W Rzeczpospolitej wyczytaliśmy,  że Skazanie Dyrektora  zakładu za niewypełnienie wymagań BHP nie oznacza  automatycznej odpowiedzialności firmy za skutki tego wypadkuAutor : God dnia 02-02-2012 - 15:12 | 4378 raz(y) oglądano.
Wypadki : Poszkodowany w wyniku wypadku przy pracy może żądać od pracodawcy milionów zł
Wypadki -przykłady Poszkodowany w wyniku wypadku przy pracy może żądać od pracodawcy milionów złAutor : God dnia 16-09-2011 - 17:58 | 3849 raz(y) oglądano.
Wypadki : Własna firma a wypadek.
Wypadki -przykłady Proszę o poradę Prowadzę jednoosobowa działalność gospodarcza i miałem wypadek podczas pracy. 

Byłem 3 tygodnie na zwolnieniu lekarskim i leczenie zostało juz zakończone. 

Dodam że płace składkę regularnie . Moje pytania: 1. Jakie druki należy złożyć do ZUS'u, oraz jakie należy złączyć dokumenty by ubiegać się o odszkodowanie. 

2 Jaki mam termin na złożenie wniosku. 
Autor : God dnia 22-08-2011 - 10:03 | 4877 raz(y) oglądano.
Odszkodowania : Dyskryminacja Czy Praca z Wrogiem ? BHP - Odszkodowania KANCELARIA ODSZKODOWAŃ
Wypadki -przykłady

  • Doznałeś urazu wskutek  wypadku samochodowego

  • Przewróciłeś się na chodniku , na przystanku tramwajowym, itp

  • Doznałeś urazu wskutek  wypadku w pracy

  • Doznałeś urazu w sklepie, obok bloku,

  • Miałeś inny wypadek, nie wymieniony powyżej


Nawet gdy  wypadek wydaje się drobny, ale został on spowodowany tym, że właściciel  nie wdrożył odpowiednich procedur lub poprzez zaniedbanie personelu, wówczas najprawdopodobniej istnieją solidne podstawy do ubiegania się o odszkodowanie powypadkowe. Wiele osób lekceważy upadki w sklepie lub supermarkecie jako nie wystarczająco poważne, by mogły one zagwarantować wypłatę odszkodowania. My się z tym nie zgadzamy i pomagamy uzyskać odszkodowanie . W tym zakresie współpracujemy z najlepszymi kancelariami prawnymi , które w imieniu poszkodowanego wystepuja o odszkodowanie .Jeżeli  doznałeś obrażeń lub strat nie z własnej winy, masz prawo do  odszkodowania . Aby  zostało im wypłacone maksymalnie wysokie odszkodowanie z tego tytułu skontaktuj sie z nami tel 501-700-846 lub bhpekspert@gmail.com


Do wypadków, które upoważniają do ubiegania się o wypłatę odszkodowania należą m.in poślizgnięcia na rozlanej cieczy, resztce jedzenia czy też porzuconym opakowaniu; potknięcia o pozostawione na podłodze przeszkody, czy też  uderzeniem  przez towary, które spadły ze sklepowych półek kub elementy nie zabezpieczone np. podczas bremontów dachów przez firmy wykonujące roboty dla własciciela sklepu . Sa to jedynie  przykłady  wypadków, z którymi mamy na co dzień do czynienia. Istnieje przecież znacznie więcej rozmaitych wypadków, do których może dojść w czasie robienia zakupów. Jeśli do takiego wypadku dojdzie nie z Twojej winy, to prawdopodobnie będziesz w stanie uzyskać odszkodowanie z tego tytułu.Jeżeli rozważasz ubieganie się o odszkodowanie w następstwie wypadku w sklepie lub supermarkecie, prawdopodobnie masz wiele pytań i wątpliwości dotyczących tego procesu. We współpracy z naszą  Kancelarią Prawną postaramy się  wyjaśnić Ci przebieg procesu dochodzenia roszczeń odszkodowawczych w sposób dla Ciebie zrozumiały 

Autor : God dnia 19-08-2011 - 16:53 | 4456 raz(y) oglądano.
BHP : BHP BHP - Firmy masowo lekceważą procedurę powypadkową
Wypadki -przykłady

Z kontroli inspekcji pracy wynika, że pracodawcy i ich służby masowo łamią przepisy określające tryb postępowania po wypadku przy pracy. PIP chce to zmienić


W ubiegłym roku Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała dokumentację powypadkową w 2415 zakładach. Inspektorzy zajrzeli do ponad 7,5 tys. dokumentacji sporządzanych po wypadku przy pracy.


Raport PIP wskazuje, że pracodawcy i służby bhp nie przestrzegają procedury powypadkowej. Inspektorzy wydali 234 decyzje, skierowali 1638 wystąpień zawierających ponad 5 tys. wniosków dotyczących stwierdzonych nieprawidłowości i nałożyli mandaty na osoby odpowiedzialne za stan bhp na 80 tys. zł.
Autor : God dnia 19-08-2011 - 16:49 | 23713 raz(y) oglądano.
BHP : BHP- Jeżeli pracownik spowodował wypadek przy pracy, będąc nietrzeźwy, to nie uzyska jednorazowego odszkodowania
Wypadki -przykłady

Pracownik spowodował wypadek przy pracy, będąc nietrzeźwym, to nie uzyska jednorazowego odszkodowania ani innych świadczeń, gdy przyczynił się do niego w znacznym stopniu


Ustalenie nietrzeźwości pracownika oraz jego przyczynienia się do wypadku ma istotne znaczenie dla ustalenia prawa do świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego.


Nie przysługują one pracownikowi, który, będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających albo substancji psychotropowych, przyczynił się w znacznym stopniu do spowodowania wypadku.


Wskazuje na to art. 21 ust. 2 ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (DzU z 2002 r. nr 199, poz. 1673 ze zm.).


Przy czym dla pozbawienia pracownika prawa do odszkodowania nie jest konieczne, aby do wypadku doszło wyłącznie z jego winy. Wystarczy, jeśli będąc nietrzeźwy lub odurzony, w znaczący sposób przyczynił się do wypadku.


Gdy zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że pracownik znajdował się w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środków odurzających lub substancji psychotropowych, pracodawca ma obowiązek skierować go na badanie niezbędne do ustalenia zawartości alkoholu, środków odurzających lub substancji psychotropowych w organizmie.


 


BHP BHP - Lepiej nie odmawiać


Pracownik zaś jest obowiązany poddać się temu badaniu.


Odmowa lub inne zachowanie uniemożliwiające jego przeprowadzenie powoduje pozbawienie prawa do świadczeń, chyba że pracownik udowodni, iż wystąpiły przyczyny, które uniemożliwiły poddanie się temu badaniu.


 


BHP - Stan nietrzeźwości


Zachodzi tylko wtedy, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi powyżej 0,5 promila alkoholu albo obecności w wydychanym powietrzu powyżej 0,25 mg alkoholu w 1 dm sześc. (art. 46 ust. 3 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi)


Zatem samo bycie pod wpływem alkoholu nie jest równoznaczne ze stanem nietrzeźwości.


Art. 21 ust. 2 ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych uzależnia możliwość pozbawienia pracownika prawa do świadczeń określonych w ustawie od tego, aby pracownik w chwili wypadku był w stanie nietrzeźwości, a więc by zawartość alko-holu we krwi przekraczała 0,5 promila.


Tak też wskazywał Sąd Apelacyjny w Gdańsku w wyroku z 13 stycznia 1994 r. (III AUr 1070/93).


 


BHP - Stopień przyczynienia się


Podstawą do odmowy wypłaty świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego jest nie tylko stan nietrzeźwości pracownika, ale także jego znaczne przyczynienie się do powstania wypadku przy pracy.


Może się bowiem zdarzyć i tak, że pracownik wprawdzie był nietrzeźwy, ale w żaden sposób nie przyczynił się do wypadku. Przy czym istotne jest, że ustawodawca nie zdefiniował w żaden sposób pojęcia „znaczne przyczynienie”, pozostawiając to ocenie sądów.


Wydaje się, że o znacznym stopniu przyczynienia będzie można mówić, gdy się okaże, iż wśród wszystkich innych przyczyn wypadku zachowanie pracownika będącego nietrzeźwym było jednym z jego dominujących powodów.


 


BHP Przykład

Gustaw P. pracował jako murarz. Trzy godziny przed pracą wypił z kolegami wódkę, wprowadzając się w stan nietrzeźwości.


Gdy przygotowywał narzędzia do pracy, stojąc na swoim stanowisku,pracujący na drugim piętrze pracownik upuścił cegłę, która, spadając, uderzyła Gustawa P. w głowę.


W takiej sytuacji ZUS mimo ustalenia, że Gustaw był nietrzeźwy, przyznał mu prawo do jednorazowego odszkodowania, gdyż w żaden sposób nie przyczynił się on do wypadku. 


BHP - Zerwanie związku z pracą


Wprowadzenie się przez pracownika w stan nietrzeźwości może być też uznane za zerwanie przez niego związku z pracą, co wyłącza uznanie wypadku w miejscu pracy za wypadek przy pracy w rozumieniu art. 3 ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy wskutek upojenia alkoholowego pracownik nie był zdolny do wykonywania pracy.
Autor : God dnia 23-10-2009 - 06:49 | 5088 raz(y) oglądano.
Wypadki : Ustalanie przyczyn i okoliczności wypadków przy pracy
Wypadki -przykłady Ustalanie przyczyn i okoliczności wypadków przy pracyAutor : God dnia 15-07-2008 - 07:15 | 8396 raz(y) oglądano.
Wypadki : Czarne statystyki wypadkowe w budownictwie
Wypadki -przykłady

Czarne statystyki wypadkowe w budownictwie


2008-07-14

źródło: Rzeczpospolita, 10 lipca 2008 r.W I kwartale tego roku na budowach było dwa razy więcej wypadków śmiertelnych niż w analogicznym okresie 2007 roku.

Autor : God dnia 12-06-2008 - 21:12 | 6337 raz(y) oglądano.
Wypadki samochodowe : Samochód owinął się wokół drzewa
Wypadki -przykłady
24-letni kierowca volkswagena passata nie miał szans. Zginął w roztrzaskanym aucie.

 


Do tragedii doszło wczoraj 11 czerwca 2008 r ok. godz. 22 w Hostynne (gm. Werbkowice) na drodze krajowej relacji Hrubieszów-Zosin. - Kierowca na łuku jezdni stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, wpadł do rowu, a następnie uderzył w drzewo - relacjonuje st. sierż. Arkadiusz Arciszewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.


Siła uderzenia była tak duża, że auto owinęło się wokół drzewa. 24-latek nie miał szans na przeżycie. Zginął na miejscu w wyniku rozległych obrażenia głowy i klatki piersiowej. Policja podejrzewa, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. iła uderzenia była tak duża, że auto owinęło się wokół drzewa. 24-latek nie miał szans na przeżycie. Zginął na miejscu w wyniku rozległych obrażenia głowy i klatki piersiowej. Policja podejrzewa, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Siła uderzenia była tak duża, że auto owinęło się wokół drzewa. 24-latek nie miał szans na przeżycie. Zginął na miejscu w wyniku rozległych obrażenia głowy i klatki piersiowej. Policja podejrzewa, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkość.  Tutaj otwórz foto

(|180 słów więcej||Wyślij artykuł do znajomych|Strona gotowa do druku)


Autor : God dnia 16-05-2008 - 21:52 | 42779 raz(y) oglądano.
Wypadki : Zewnętrzna przyczyna wypadku przy pracy
Wypadki -przykłady

Zewnętrzna przyczyna wypadku przy pracy


Warunkiem uznania danego zdarzenia za wypadek przy pracy jest ustalenie, że nastąpiło ono wskutek zaistnienia przyczyny zewnętrznej. Oznacza to, że pracownik nie otrzyma świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego, w razie gdy wypadek nastąpił wyłącznie z powodu jego schorzeń wewnętrznych. W niniejszym opracowaniu autor, przy braku ustawowej definicji zewnętrznej przyczyny wypadku, podaje przykłady zdarzeń, które mogą być za taką uznane.Autor : God dnia 16-05-2008 - 14:29 | 62628 raz(y) oglądano.
Wypadki : Uraz jako element definicji wypadku przy pracy
Wypadki -przykłady

Uwagi wstępne


Zgodnie z art. 3 ust. 1 Wypadkowej za wypadek przy pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą. Uraz jest określany jako uszkodzenie tkanek ciała lub narządów człowieka wskutek działania czynnika zewnętrznego (art. 2 pkt 13 WypadkiU). Śmierć jest pojęciem niezdefiniowanym w WypadkiU, należy więc w tym zakresie odwołać się do przyjętego jej określenia jako trwałego i nieodwracalnego ustania funkcji pnia mózgu2.
Autor : God dnia 09-05-2008 - 21:34 | 8763 raz(y) oglądano.
Wypadki : Czy stres może być przyczyną wypadku przy pracy? - 2007
Wypadki -przykłady Czy stres może być przyczyną wypadku przy pracy? - 2007 Sam stres nie jest uznawany za przyczynę zewnętrzną zdarzenia, co jest jedną z przesłanek uznania danego zdarzenia za wypadek. Ponad to, żeby zdarzenie uznać za wypadek musi nastąpić uraz albo śmierć. Należy zatem przede wszystkim ustalić jaki to będzie uraz. Jeżeli jest to przyczyna wewnętrzna (samoistna choroba pracownika np. krążeniowa powodująca zawał serca) to, zgodnie z orzecznictwem SN, dla uznania danego zdarzenia za wypadek przy pracy wystarczy, jeżeli zostanie wykluczone, że bez tego czynnika zewnętrznego nie doszłyby do skutku w postaci uszczerbku na zdrowiu. Jednak inne orzeczenie Sądu Najwyższego stwierdza, że cyt.: ”Stres psychiczny związany z wykonywaniem obowiązków pracowniczych, mieszczących się w granicach normy, który przeciętny organizm może znieść bez istotnego uszczerbku dla zdrowia, nie jest przyczyna zewnętrzną”.Autor : God dnia 08-04-2008 - 12:07 | 5731 raz(y) oglądano.
Wypadki : Były dyrektor Halemby został tymczasowo aresztowany
Wypadki -przykłady

Kazimierz D., emerytowany dyrektor kopalni Halemba najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Powód? Zdaniem śledczych nie dopełnił obowiązków, przez co w listopadzie 2006 roku w Rudzie Śląskiej zginęło 23 górników. Znał raporty o przekroczonych normach metanu pod ziemią. Ostatni dostał na kilka godzin przed tragedią. Nie wycofał jednak pracowników z niebezpiecznego rejonu. Dlaczego? Bo zyski były ważniejsze niż ludzkie życie.


Niespełna rok przed tragedią dyrektor D. odebrał w imieniu kopalni nagrodę w ogólnopolskim konkursie poprawy warunków pracy. Fot. Zygmunt Wieczorek
Autor : God dnia 05-04-2008 - 13:44 | 4117 raz(y) oglądano.
Wypadki : Większe odszkodowania za wypadki przy pracy (02.04.2008)
Wypadki -przykłady
Większe odszkodowania za wypadki przy pracy (02.04.2008)

 


Od 1 kwietnia obowiązują wyższe jednorazowe odszkodowania za utratę zdrowia w miejscu pracy spowodowaną wypadkiem lub chorobą zawodową.


Kwoty zostały ogłoszone w obwieszczeniu ministra pracy i polityki społecznej z 26 lutego 2008 r. w sprawie wysokości kwot jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej (MP nr 22, poz 219).Będą one obowiązywać do 31 marca 2009 r.

Za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu poszkodowany dostanie 538 zł. Tyle samo otrzyma także za każdy procent zwiększenia (o co najmniej 10 proc.) stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. 9419 zł dostanie osoba, która została uznana za całkowicie niezdolną do pracy i samodzielnej egzystencji. Takie samo odszkodowanie otrzyma rencista uznany za całkowicie niezdolnego do pracy i samodzielnej egzystencji wskutek pogorszenia się stanu zdrowia.

48 439 zł jednorazowego odszkodowania dostanie małżonek lub dziecko zmarłego ubezpieczonego lub rencisty. Jeżeli uprawnieni są równocześnie małżonek i jedno lub więcej dzieci, dostaną 48 439 zł oraz 9419 zł z tytułu zwiększenia na każde z tych dzieci. Gdy nie ma dzieci, to 24 219 zł, dostaną inni członkowie rodziny.


Źródło : Rzeczpospolita

(|212 słów więcej||Wyślij artykuł do znajomych|Strona gotowa do druku)


Autor : God dnia 12-12-2007 - 08:35 | 6186 raz(y) oglądano.
Wypadki : Ludzie zamilkli z wrażenia (WIDEO) - WOŚP 2007
Wypadki -przykłady Potężny huk, trzask wybitych szyb i gniecionej blachy. XV finał w Zielonej Górze rozpoczął się dosłownie i w przenośni od mocnego uderzenia. Wszystkie służbyAutor : God dnia 08-12-2007 - 13:52 | 6163 raz(y) oglądano.
Wypadki : Zamknięto zakład kiszenia kapusty, gdzie zginął robotnik
Wypadki -przykłady Piątek, 7 grudnia 2007 Zamknięto zakład kiszenia kapusty, gdzie zginął robotnikPAP 13:40Sanepid zamknął, w trybie natychmiastowym, zakład kiszenia kapusty w Bałoszycach koło Iławy (Warmińsko- Mazurskie), w któtrym zginął jeden pracownik zatruty siarkowodorem, a drugi trafił do szpitala.Autor : God dnia 30-11-2007 - 10:05 | 7864 raz(y) oglądano.
Wypadki : Skazano nauczyciela za wpadek ucznia
Wypadki -przykłady

Pięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata - taki wyrok wydał dziś Sąd Okręgowy w Opolu w sprawie Jerzego K., nauczyciela WF-u, na którego lekcji 16-letni Oskar Langner miał wypadek i dziś jest przykuty do wózka inwalidzkiego. Rodzice chłopca domagają się od miasta ponad 1,6 mln zł odszkodowania.


Zobacz powiekszenie


Oakar Langner podczas lodowej gali na jego rzecz

Autor : God dnia 08-11-2007 - 12:08 | 5085 raz(y) oglądano.
Wypadki : Śmierć górnika w śląskiej kopalni 8/11/2007
Wypadki -przykłady

47-letni górnik zginął we wtorek po południu w kopalni "Makoszowy" w Zabrzu (Śląskie). Mężczyzna, wbrew przepisom, stał przy trasie podziemnej kolejki. Uderzyły go metalowe elementy, potrącone przez ładunek wystający z jadącego pociągu.
Autor : God dnia 03-11-2007 - 10:01 | 5083 raz(y) oglądano.
Wypadki : Kto winien śmierci w Indesicie?
Wypadki -przykłady

Dramatyczny przebieg miały zeznania świadków na rozprawie dotyczącej wypadku w łódzkiej fabryce AGD Indesit, kiedy to jedna z maszyn zmiażdżyła głowę 21-letniego pracownika. Żona ofiary wypadku, Joanna Jochan, nie mogła pohamować łez, kiedy odpowiadała na pytania sądu.
Autor : God dnia 23-10-2007 - 20:41 | 5448 raz(y) oglądano.
Wypadki : Maszyna zdarła z niej skórę
Wypadki -przykłady

Lekarze wszyli jej rękę w brzuch
Foto Maciej Kulczyński

Prokuratura ustala, czy wypadku, w którym ucierpiała Beata Mnichowska, nie spowodowały zaniedbania w przestrzeganiu przepisów bezpieczeństwa pracy

Wszystko przez zepsutą maszynę do cięcia blachy, która wciągnęła kobietę. Pani Beata za wszelką cenę próbowała się uwolnić z żelaznych kleszczy. Niestety, olbrzymie wałki zerwały skórę z jej ręki, od ramienia po same końcówki palców. Teraz lekarze wszyli jej rękę w... brzuch.


Nikt nie dba o BHP

Autor : God dnia 10-07-2007 - 10:23 | 7336 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Nakłady na bezpieczeństwo pracy = inwestycja w przyszłość firmy
Wypadki -przykłady

Stare porzekadło mówi iż „mądry Polak po szkodzie“, niestety powiedzenie to nadal nie traci na swej aktualności. Mimo, iż od wielu lat statystyki Państwowej Inspekcji Pracy alarmują wysokimi wskaźnikami wypadkowości, nadal kwestie BHP traktowane są w wielu przedsiębiorstwach po macoszemu. Zazwyczaj dopiero konieczność wypłaty znacznego odszkodowania lub widmo postępowania prokuratorskiego, w konsekwencji zaistnienia poważnego wypadku, powodują podjęcie działań w kierunku poprawy poziomu bezpieczeństwa pracy .
Autor : Prawo dnia 18-04-2007 - 06:01 | 7236 raz(y) oglądano.
Wypadki : Prawo, poradnik pracodawcy na stronach pip
Wypadki -przykłady
Strony Państwowej Inspekcji Pracy służa pomocą w zrozumieniu zagadnień bhp i prawa pracy.
Wyjaśnione są prawa pracownika i obowiązki pracodawcy. Szeroko omówione zagadnienia ryzyka zawodowego oraz zagrożeń w różnych branżach działalności. Strona jest przyjazna dla osób , które dotychczas nie miały nic wspólnego z bezpieczeństwem pracy. Autor : God dnia 15-04-2007 - 22:28 | 6468 raz(y) oglądano.
Wypadki : Wyniki kontroli PIP w GPUH „MARD” w Rudzie Śląskiej
Wypadki -przykłady

Wyniki kontroli przeprowadzonej przez inspektorów pracy w Górniczym Przedsiębiorstwie Usługowo-Handlowym MARD w Rudzie Śląskiej przedstawiono 23 lutego br. na konferencji prasowej w Katowicach. Przypomnijmy, że 15 pracowników tej firmy zginęło w listopadzie ub.r. w katastrofie w Kopalni Węgla Kamiennego „Halemba”. W konferencji wzięła udział Bożena Borys-Szopa, główny inspektor pracy wraz z zastępcą Romanem Giedrojciem, a także Teresa Różańska, okręgowy inspektor pracy w Katowicach oraz inspektorzy pracy prowadzący czynności kontrolne.


Podczas prowadzonych czynności kontrolnych stwierdzono nieprawidłowości dotyczące prowadzenia szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, wyposażania pracowników w odzież roboczą oraz w środki ochrony indywidualnej, nieujawniania wypadków. Nie przestrzegano przepisów o czasie pracy, głównie poprzez niezapewnienie pracownikom prawa do 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku w tygodniu, a także przepisów w zakresie wypłaty świadczeń ze stosunku pracy oraz zawierania umów o pracę.
Autor : God dnia 16-03-2007 - 07:25 | 6022 raz(y) oglądano.
Wypadki : Renta za zarobki stracone po wypadku przy pracy
Wypadki -przykłady
Za zarobki stracone po wypadku należy się renta

Pracownik po wypadku otrzyma rentę wyrównującą stracone zarobki, nawet jeśli nie podjął innego zajęcia, na które pozwala mu stan zdrowia Wysokość renty równa się wtedy różnicy między poprzednimi zarobkami a tymi, które mógłby teraz otrzymywać.    1234   >

SERWIS PRACY NEXT-JOBS

PRACA INSPEKTOR BHP

INDIE byłem Tam w grudniu 2015


Studia Podyplomowe BHP WARSZAWA od 16 grudnia 2018


Bezpłatne Szkolenia BHP dla pracowników przez internet


Podyplomowe studia bhp zobacz posłuchaj


Podyplomowe studia bhp zobacz posłuchaj


Podyplomowe studia bhp zajęcia z 24 czerwca 2015


Podyplomowe Studia BHP w Wakacje zajęcia z 24 maja 2015


Podyplomowe Studia BHP w Wakacje zajęcia z 16 maja 2015


Studia BHP od 14 maja 2017 w Wakacje Też przez Internet


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 21 grudnia2014cz1


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 21 grudnia2014cz2


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 14 grudnia2014cz1


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 14 grudnia2014cz2


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 7 grudnia 2014

Nową edycje rozpoczynamy 19 listopada 2017

To jest pierwszy test zarejestrowania  naszych zajęć w sieci.
Tym sposobem każda osoba w necie będzie mogła uczestniczyć w zajęciach bez względu na miejsce swojego pobytu. Osoby które nie były obecne 7 grudnia 2014 miały możliwość oglądania przekazu na żywo a teraz mają wgląd w nagranie.
Następne nasze zajęcia mamy  w niedzielę 14 grudnia 2014 i będziemy przekazywać  w całości od początku zajęć.
Dzięki tej formie przekazu możesz słuchać naszych zajęć w samochodzie i oglądać leżąc w łóżeczku.
Temat następnych zajęć   : Wypadki przy pracy
ZAPRASZAM wszystkich a osobom zainteresowanym dam linka do transmisji online na żywo.
Nagranie jest technicznym  Testem możliwości a  w przyszłych  transmisjach  będziemy dążyć do ciągłego  doskononalenia.

Pytania w trakcie zajęć można będzie zadawać dzwoniąc po nr
501-700-846 pod tym numerem też zapisujemy na studia koszt 4500 zł

Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 14 grudnia 2014częśćtrzecia


Centrum Studiów Podyplomowych Kraków


Cookies pliki

Na naszych stronach  są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.  Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

KATALOG SZKOLEŃ


Jak Lato to Lato z Salezjanami

.


Kodeksy Pracy -Karny -Cywilny


Kategorie


Ostatnie artykuły


POZWOLENIA ZINTEGROWANE-HANDEL CO2


Polecamy ebookiBHP EKSPERT Sp.z o.o. UWAGA adres do korespondencji: BHP EKSPERT 31-972 KRAKÓW os.Szklane Domy 1/215

NIP 678-315-47-15 bhpekspert@gmail.com
tel.kom.(0)501-700-846
Tworzenie strony: 1,1553480625153 sekund.