VORTAL BHP
Aktualnie jest 945 Linki i 255 kategori(e) w naszej bazie
WARTE ODWIEDZENIA
 Co nowego Pierwsza 10 Zarekomenduj nas Nowe konto "" Zaloguj 02 grudnia 2020
Kontakt z nami
Robert Łabuzek
+48 501700846
Masz problem z BHP,szukasz odpowiedzi z BHP?
Szybko otrzymasz poradę
zadzwoń  lub napisz na maila.Na stronie obecnie przebywa...

Obecnie jest 40 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Menu główne


Wpisz słowo i szukaj w serwisieDODAJ STRONĘ DO NASZEGO KATALOGU


BHP TESTY

BHP TESTY BHP TESTY

Google

Przeszukuj WWW
Szukaj z www.bhp.org.pl

Temat: Praca

Teksty opublikowane w tym temacie.

    12345678   >

Autor : God dnia 23-04-2013 - 12:24 | 10196 raz(y) oglądano.
NOWE PRZEPISY : IBWR Instrukcja Bezpiecznego Wykonywania Robót podstawą podjęcia współpracy z dużymi firmami budowlanymi
Praca

Jeżeli nie spełnisz okreslonych wymogów bhp to  podejmiesz podwykonwstwa w dużcyh firmach budowlanych jak Budimex , Polimex Mostostal, Skanska, Warbud, Mostostal Warszawa, HOCHTIEF Polska, Bilfinger Infrastructure / dawna nazwa Bilfinger Berger/


Według PIP w 2012 roku w budownictwie zaistaniało 560 wypadków na budowach, z czego 107 było śmiertlelnych. Główne przyczyny to upadki z wysokości.


Pomiędzy firmami Budimex , Polimex Mostostal, Skanska, Warbud, Mostostal Warszawa, HOCHTIEF Polska, Bilfinger Infrastructure, zostało zawarte Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Poszkodownymi w wypadkach na budowach powyższych są głownie osoby zatrudnione w firmach podwykonwczych. Siedem powyższych  największych firm budowlanych przyjęło wspólną Instrukcję Bezpiecznego Wykonywania Robót tzw. IBWR.


Wszyscy podwykowykonawcy chcący podejmować współpracę muszą spełnić wymagania IBWR. Każdy podwykonawca przed przystapieniem do prac jest zobowiazany do opracowania Instrukcji Bezpiecznego Wykonywania Robót polegającej na dokonaniu analizy ryzyka występujacego podczas wykonywania poszczególnych prac.


 
Autor : God dnia 11-08-2009 - 22:54 | 4775 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Nasza oferta - TRANSPORT na terenie kraju i zagranicy
Praca

BHP-EKSPERT oferuje  TRANSPORT na terenie kraju i zagranicy.


Ford Transit


 
Autor : God dnia 19-09-2008 - 09:38 | 48207 raz(y) oglądano.
PRAWO/PRAWO PRACY : Średniotygodniowy i dobowy czas pracy a nadgodziny
Praca

Każdy pracodawca i każda kadrowa wie, że godziny nadliczbowe dzielą się na "dobowe" i "średniotygodniowe". Kiedy jednak powstają jedne, a kiedy drugie nadgodziny? Z tym już jest gorzej, a warto to wiedzieć, ponieważ inne dodatki wypłacasz za nadgodziny dobowe, a inne za tygodniowe. Odmienne są również terminy, w jakich należy je wypłacać.
Autor : gabriela dnia 18-08-2008 - 22:00 | 23109 raz(y) oglądano.
PRAWO/PRAWO PRACY : Praca w nocy
Praca

PRACA W NOCY

Praca wykonywana jest przez pracowników zazwyczaj w dzień, ale w niektórych firmach może być świadczona tylko w nocy, niekiedy wymaga tego organizacja pracy (praca zmianowa) lub nieprzewidziane okoliczności. Nie wszystkie osoby mogą pracować w nocy, natomiast pracującym w tej porze należy się odpowiednia rekompensata.


(Czytaj więcej... 'Praca w nocy' |1200 słów więcej||Wyślij artykuł do znajomych|Strona gotowa do druku)


Autor : God dnia 03-06-2008 - 23:08 | 6459 raz(y) oglądano.
PRACA : Jak radzić sobie ze stresem w pracy
Praca Stres może nas mobilizować do działania, sprawiać, że osiągamy sukcesy i przekraczamy granice swoich możliwości. Ale może też powodować, że nie możemy racjonalnie myśleć i zapanować nad emocjami.

Poziom stresu, jaki uznajemy za korzystny, zależy od naszych cech indywidualnych: od odporności, oceny sytuacji, kondycji psychicznej i fizycznej. Oto nieco pomysłów, w jaki sposób radzić sobie ze stresem w biurowej sekretarskiej codzienności.
Autor : God dnia 17-05-2008 - 09:30 | 10649 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Praca kobiet w kopalniach
Praca

Dopuszczenie kobiet do prac tradycyjnie uznanych za męskie
Autor : God dnia 07-01-2008 - 10:18 | 5784 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : PORADNIK KONTROLOWANEGO PRZEDSIEBIORCY
Praca Poradnik kontrolowanego przedsiebiorcyAutor : God dnia 27-12-2007 - 07:18 | 4141 raz(y) oglądano.
NOWE PRZEPISY : Dostosowywanie warunków pracy do UE
Praca

(|9 słów więcej||Wyślij artykuł do znajomych|Strona gotowa do druku)


Autor : God dnia 13-11-2007 - 17:51 | 10516 raz(y) oglądano.
NOWE PRZEPISY : Zakaz pracy w handlu w święta można omijać
Praca
Resort pracy i PIP różnie interpretują przepisy zabraniające pracy w handlu w święta. Pracodawcy, którzy nie wskażą handlu jako głównej działalności, mogą omijać ten zakaz. Koalicja PO-PSL zapowiada zmianę przepisów dotyczących otwierania placówek handlowych.Autor : Prawo dnia 12-06-2007 - 10:10 | 7808 raz(y) oglądano.
Państwowa Inspekcja : Pracownicy z zagranicy pod kontrolą inspektorów PIP
Praca
Pracownicy z zagranicy pod kontrolą inspektorów

Od lipca Państwowa Inspekcja Pracy zajmie się kontrolą legalności zatrudnienia cudzoziemców. Firmy z branży budowlanej, rolnej i hotelarze powinni się przygotować na wizytę inspektorów

Zatrudnić cudzoziemca w Polsce jest niezwykle trudno. Najpierw pracodawca musi złożyć do marszałka województwa wniosek o zezwolenie na jego pracę. Urząd zbada, czy na danym terenie brakuje fachowców w zawodzie, w jakim ma pracować cudzoziemiec, i jeśli rzeczywiście jest takie zapotrzebowanie, marszałek wydaje przyrzeczenie zezwolenia na pracę.

Na tej podstawie cudzoziemiec może uregulować swój pobyt w Polsce, a firma zyskać pracownika.
Autor : kodeks dnia 05-06-2007 - 08:17 | 7537 raz(y) oglądano.
artykułów : Ofiara mobbingu może się domagać od firmy pieniędzy
Praca
Ofiara mobbingu może się domagać od firmy pieniędzy. Wysokość tej kwoty powinna być obliczana zgodnie z zasadami wynikającymi z kodeksu cywilnego. Skrzywdzony nie może więc na tym zarobić

Anna W., pracownica kancelarii komorniczej, musiała się zwolnić z pracy ze względu na panującą tam atmosferę. Jej kierownik prawie codziennie wzywał ją do siebie i udowadniał, jak mało wartościowym jest pracownikiem. Często dochodziło do ostrej wymiany zdań. Z tego powodu Anna W. poszła na zwolnienie lekarskie. Nie mogła spać, wpadła w depresję, bała się spotkań z szefem.
Autor : kierowcy dnia 03-04-2007 - 11:33 | 6555 raz(y) oglądano.
artykułów : Jak zatrudniać pracowników tymczasowych ?
Praca
PRAWO PRACY I UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH
Jak zatrudniać pracowników tymczasowych

Ustawa o pracownikach tymczasowych przewiduje możliwość zatrudnienia pracownika tymczasowego za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Warto przyjrzeć się zasadom, jakie rządzą tym sposobem zatrudnienia, oraz ograniczeniom, jakie wprowadzają przepisy.
Autor : God dnia 02-03-2007 - 07:06 | 6065 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Pracowałam za grosze w fabryce telewizorów pod Toruniem. Za 672 zł netto
Praca
Pan Japończyk nie lubi, kiedy kobieta mówi

Zobacz powiekszenie

Autorka tekstu łapie stopa przed fabryką w Łysomicach

Nauczyłam się tam, że w 15 minut można zjeść obiad, zapalić, wypić kawę i pójść do toalety. Oto stoimy z koleżankami za żółtą linią, pan Hinooka pyta, co zrobić, by montować więcej telewizorów. Jedna z pracownic odpowiada: trzeba nam więcej płacić. Ale tłumaczka tego nie przekazuje. Bo Japończyk nie lubi, kiedy kobieta mówi. W Tajlandii kobiety składają oriony w milczeniu. W Łysomicach ciągle rozmawiają. Dzięki nieustannym pogaduchom przy taśmie, czyli lince, mogłam napisać ten reportaż. Dziękuję wam, dziewczyny. Zmieniłam wasze imiona, żebyście nie miały kłopotów.Autor : God dnia 21-02-2007 - 19:26 | 14154 raz(y) oglądano.
Ochrona Zdrowia : Kto może wstrzymać prace w Firmie
Praca

Kto i kiedy musi wstrzymać pracę w firmie

Gdy w firmie pojawi się zagrożenie zdrowia lub życia zatrudnionych, to pracodawca zawsze musi przerwać pracę. Jeśli tego nie uczyni, zrobi to za niego inspektor pracy. Natomiast pracownik widząc niebezpieczeństwo, może opuścić stanowisko pracy
Autor : god dnia 11-02-2007 - 11:25 | 8685 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Pracować bezpiecznie w Wielkiej Brytani
Praca
Pracować bezpiecznie w Wielkiej Brytani
O potrzebie przestrzegania chociażby podstawowych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy nikogo chyba nie trzeba przekonywać. W minionych czasach w kraju szkolenia z zakresu BHP przeprowadzane były w każdym zakładzie pracy. W praktyce jednak traktowane były one dość niefrasobliwie, zarówno przez kierowników, jak i pracowników tych zakładów. Wynikało to głównie z dwóch przyczyn.Autor : tomek_a dnia 03-01-2006 - 05:26 | 6617 raz(y) oglądano.
artykułów : Zanim zaufasz pracodawcy
Praca

CAŁY TEKST ZAMIEŚCILIŚMY W ORYGINALE


Witam! chciałbym przestrzec wszystkich łatwowiernych pracobiorców "Z tym zaufaniem do pracodawcy to raczej ostroźnie!" przez ostatnie 10 lat swojej aktywności zawodowej pracowałem jako kierowca tzw. TIR-a w transporcie międzynarodowym. Byłem zawsze dyspozycyjnym pracownikiem /silny-wierny ale bierny/nigdy nie dopominałem się o podwyźkę.jednak gdy poraz pierwszy to uczyniłem Pani Prezes firmy w której pracowałem orzekła źe przecieź mogę się zwolnić bo jak twierdziła"na twoje miejsce jest juź 10 chętnych" w trosce o los swojej rodziny pracowałem dalej ,gryząc w sobie wszelkie złości .Autor : bhpekspert dnia 06-11-2004 - 08:50 | 16226 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Instrukja BHP w Budownictwie/betoniarka
Praca INSTRUKCJA BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY DLA PRACOWNIKA OBSŁUGUJĄCEGO BETONIARKĘAutor : bhpekspert dnia 15-09-2004 - 09:36 | 7994 raz(y) oglądano.
BHP Europejskie : Rady Zakładowe.? Powrót do dawnego ?
Praca RZĄDOWE PROPOZYCJE DLA PRACODAWCÓW.


Projekt ustawy o informacji i konsultacji z pracownikami, który wprowadzić ma w marcu 2005 r. do polskich firm rady zakładowe, istotnie ogranicza swobodę pracodawców – uważa Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych.

Autor : vademecum dnia 17-07-2004 - 19:05 | 6071 raz(y) oglądano.
artykułów : Związkowcy z ISPAT Polska Stal zaniepokojeni
Praca Nie ma porozumienia między zarządem Ispat Polska Stal S.A. a stroną społeczną w sprawie rezygnacji z planów obniżania kosztów spółek kooperujących. Dojść do niego nie mogło, gdyż rozmowy odbywały się w składzie "zastępczym".Autor : bhpekspert dnia 12-07-2004 - 07:14 | 29320 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Rolnictwo a staż pracowniczy
Praca Uprawnienia pracownicze. Okresowe zatrudnienie w rolnictwie
Zaliczanie pracy w gospodarstwie do stażu pracowniczego


Wiele uprawnień pracowniczych uzależnionych jest od długości ogólnego stażu pracy danej osoby. Choć wydawałoby się, że dla stażu istotne znaczenie ma przede wszystkim zatrudnienie pracownicze, o jakim mowa w kodeksie pracy, to jednak w grę wchodzić mogą także inne okresy, które na mocy odrębnych ustaw lub przepisów zakładowych wliczane są do stażu pracownika. Przykładem takiego okresu, niezwiązanego z zatrudnieniem pracowniczym, jest praca w indywidualnym gospodarstwie rolnym.

Autor : kierowcy dnia 07-07-2004 - 10:42 | 7123 raz(y) oglądano.
artykułów : Ispat Polska Stal SA ograniczanie kosztów
Praca Zmuszanie do drastycznego ograniczania kosztów grozi likwidacją tysięcy miejsc pracy - twierdzą związkowcy z Ispat Polska Stal SAAutor : vademecum dnia 07-07-2004 - 06:27 | 10203 raz(y) oglądano.
Państwowa Inspekcja : Łamanie praw pracowników supermarketów
Praca Nieprawidłowe liczenie czasu pracy, zaniżanie pensji, łamanie przepisów BHP - to najczęstsze uchybienia w supermarketach.

Główny inspektor pracy przedstawił wyniki kontroli przeprowadzonej w 139 marketach 27 sieci handlowych. Kontrolerzy szczególnie dużo uwagi poświęcili sieci sklepów Biedronka.
Autor : kierowcy dnia 02-07-2004 - 09:41 | 22987 raz(y) oglądano.
artykułów : Związkowcy pod ochroną
Praca Na łamach Rzeczpospolitej ekspert Prof. dr hab. Krzysztof Wojciech Baran
z Katedry Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego
odpowiadał na pytania czytelników, dotyczące ochrony zatrudnienia działaczy związkowych.

Autor : vademecum dnia 25-06-2004 - 06:52 | 18824 raz(y) oglądano.
NOWE PRZEPISY : Kadrze kierowniczej - za nadgodziny należy się wynagrodzenie
Praca Jeśli wymaganych obowiązków nie sposób stale wykonywać w zwykłym czasie pracy, to pracującemu w takich warunkach kierownikowi średniego szczebla za nadgodziny należy się wynagrodzenie - wynika z orzeczenia Sądu Najwyższego.
Autor : abecadlo dnia 21-06-2004 - 06:37 | 7890 raz(y) oglądano.
artykułów : Kto nie musi się bać zwolnienia z pracy?
Praca Kobiety w ciąży i na macierzyńskim
Kobiecie w ciąży oraz w okresie urlopu macierzyńskiego pracodawca nie może wypowiedzieć umowę o pracę ani rozwiązać z nią wcześniej wypowiedzianej umowy. Z ochrony takiej korzysta też ojciec dziecka przebywający na urlopie macierzyńskim.

Ochrona trwałości stosunku pracy rozpoczyna się od początku ciąży i trwa do końca urlopu macierzyńskiego. Chyba że kobieta zatrudniona została na podstawie umowy o pracę na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, których termin rozwiązania wypada po upływie trzeciego miesiąca ciąży. Wtedy umowy te stosownie do art. 177 par. 3 k.p. ulegają przedłużeniu do dnia porodu i do tego tylko dnia chroniona jest trwałość stosunku pracy. Od tej zasady jest jednak jeden wyjątek. Przedłużeniu do dnia porodu nie ulega bowiem umowa na czas określony zawarta w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy jednak nawet jeśli do jej rozwiązania miałoby dojść po upływie trzeciego miesiąca ciąży.
Autor : prawo dnia 07-06-2004 - 06:16 | 9862 raz(y) oglądano.
Państwowa Inspekcja : Dzieci coraz częściej podejmują pracę zarobkową
Praca Inspektor pracy wyjaśnia
Pod ochroną prawaAutor : kierowcy dnia 31-05-2004 - 13:41 | 9434 raz(y) oglądano.
Państwowa Inspekcja : Inspektor pracy wyjaśnia
Praca Jeśli pracownik uważa, że jest dyskryminowany, ma prawo domagać się odszkodowania.
Cechy powodujące dyskryminację mogą być różne. Zwykle wymienia się: płeć, wiek, niepełnosprawność, religię, przekonania polityczne, przynależność związkową, wyznanie, orientację seksualną.Autor : prawo dnia 27-05-2004 - 09:53 | 7439 raz(y) oglądano.
artykułów : Portal dla młodych
Praca 26 maja ruszył największy europejski portal dla młodzieży. Serwis został opracowany przez młodych Europejczyków dla młodych ludzi z całego kontynentu.Głównym celem nowego portalu jest przekazywanie informacji i wymiana poglądów wśród młodych mieszkańców Europy o pracy, nauce i prawie.
Autor : vademecum dnia 24-05-2004 - 07:16 | 9751 raz(y) oglądano.
NOWE PRZEPISY : Czas pracy. Dozór urządzeń i pogotowie pracy
Praca Przy pracach polegających na dozorze urządzeń lub związanych z pozostawaniem w pogotowiu do pracy pracownik musi otrzymać czas wolny w wymiarze co najmniej równym liczbie przepracowanych godzin po każdym okresie wykonywania wydłużonej pracy.
Autor : kierowcy dnia 07-05-2004 - 09:58 | 23547 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Kiedy pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia:
Praca Zgodnie z art. 53 § 1 KP pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia:

1) jeżeli niezdolność pracownika do pracy wskutek choroby trwa:

a) dłużej niż 3 miesiące - gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 6 miesięcy,

b) dłużej niż łączny okres pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku - gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy lub jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem przy pracy albo chorobą zawodową

2) w razie usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy z innych przyczyn niż wymienione w pkt 1, trwającej dłużej niż 1 miesiąc.
    12345678   >

SERWIS PRACY NEXT-JOBS

PRACA INSPEKTOR BHP

INDIE byłem Tam w grudniu 2015


Studia Podyplomowe BHP WARSZAWA od 16 grudnia 2018


Bezpłatne Szkolenia BHP dla pracowników przez internet


Podyplomowe studia bhp zobacz posłuchaj


Podyplomowe studia bhp zobacz posłuchaj


Podyplomowe studia bhp zajęcia z 24 czerwca 2015


Podyplomowe Studia BHP w Wakacje zajęcia z 24 maja 2015


Podyplomowe Studia BHP w Wakacje zajęcia z 16 maja 2015


Studia BHP od 14 maja 2017 w Wakacje Też przez Internet


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 21 grudnia2014cz1


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 21 grudnia2014cz2


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 14 grudnia2014cz1


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 14 grudnia2014cz2


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 7 grudnia 2014

Nową edycje rozpoczynamy 19 listopada 2017

To jest pierwszy test zarejestrowania  naszych zajęć w sieci.
Tym sposobem każda osoba w necie będzie mogła uczestniczyć w zajęciach bez względu na miejsce swojego pobytu. Osoby które nie były obecne 7 grudnia 2014 miały możliwość oglądania przekazu na żywo a teraz mają wgląd w nagranie.
Następne nasze zajęcia mamy  w niedzielę 14 grudnia 2014 i będziemy przekazywać  w całości od początku zajęć.
Dzięki tej formie przekazu możesz słuchać naszych zajęć w samochodzie i oglądać leżąc w łóżeczku.
Temat następnych zajęć   : Wypadki przy pracy
ZAPRASZAM wszystkich a osobom zainteresowanym dam linka do transmisji online na żywo.
Nagranie jest technicznym  Testem możliwości a  w przyszłych  transmisjach  będziemy dążyć do ciągłego  doskononalenia.

Pytania w trakcie zajęć można będzie zadawać dzwoniąc po nr
501-700-846 pod tym numerem też zapisujemy na studia koszt 4500 zł

Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 14 grudnia 2014częśćtrzecia


Centrum Studiów Podyplomowych Kraków


Cookies pliki

Na naszych stronach  są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.  Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

KATALOG SZKOLEŃ


Jak Lato to Lato z Salezjanami

.


Kodeksy Pracy -Karny -Cywilny


Kategorie


Ostatnie artykuły


POZWOLENIA ZINTEGROWANE-HANDEL CO2


Polecamy ebookiBHP EKSPERT Sp.z o.o. UWAGA adres do korespondencji: BHP EKSPERT 31-972 KRAKÓW os.Szklane Domy 1/215

NIP 678-315-47-15 bhpekspert@gmail.com
tel.kom.(0)501-700-846
Tworzenie strony: 1,3872358798981 sekund.