Dwadzieścia dziewięć tysięcy posiadaczy matury próbowało w ubiegłym roku akademickim dostać się na Uniwersytet Jagielloński. W tym roku władze uczelni spodziewają się jeszcze większej liczby kandydatów. Przygotowano dla nich prawie 14 tys. indeksów oraz kilka nowych kierunków i specjalności. Hitem mogą stać się porównawcze studia cywilizacji, które zostaną wprowadzone na kierunku kulturoznawstwo Tego typu studia cieszą się powodzeniem w Unii Europejskiej, ale na palcach można policzyć uniwersytety, które je prowadzą - mówi prorektor UJ prof. Andrzej Chwalba. - Popularne w Europie są również studia regionalne. Takie kierunki także staramy się wprowadzać do oferty edukacyjnej UJ. W tym roku będą to m.in. amerykanistyka, studia blisko- i dalekowschodnie oraz języki i kultura Słowian.
Kolejne nowości to: turystyka (specjalność na kierunku geografia) oraz inspekcja sanitarna (specjalność na kierunku zdrowie publiczne). Uniwersytet zmodernizował także program kilkunastu istniejących już kierunków, tak, by dostosować zakres nauczania do potrzeb rynku pracy. Nowością będą studia podoktoranckie, wprowadzone próbnie na kierunku biochemia.
Kandydaci na UJ będą mogli po raz kolejny skorzystać z elektronicznej rejestracji. Na większość kierunków można będzie złożyć podania o przyjęcie, posługując się jakimkolwiek komputerem z dostępem dointernetu. Każdy z korzystających z tego systemu kandytatów dostanie numer identyfikacyjny, scenariusz postępowania, informacje o egzaminach itp. Po zdanym egzaminie należy tylko dostarczyć wymagane przez uczelnię dokumenty. Szczegóły dotyczące takiego systemu rejestracji można zneleźć na stronie internetowej: www.erk.uj.edu.pl. OTWÓRZ
Studenci UJ mogą liczyć na stypendia socjalne (średnia wysokość: 135 zł miesięcznie) i naukowe (od 200 do 500 złotych) oraz sytpendia ministra edukacji za szczególne osiągnięcia w pracy naukowej (od 900 do 1000 zł miesięcznie). Poza środkami z budżetu państwa w UJ działa kilka funduszy stypendialnych, wspierających m.in. żaków ze wsi i małych miasteczek.
Decyzją Senatu UJ, od października rozpocznie działalność Kolegium Europejskie w Zakopanem, pierwsza zamiejscowa placówka uczelni. Wiadomo już, że kolejnego, 641. roku akademickiego Uniwersytet Jagielloński prawdobnie nie rozpocznie, jak planowano, w nowym centrum wykładowym Auditorium Maximum przy ul. Krupniczej. Z winy wykonawcy budynku, firmy Hydrobudowa-6, prace realizacyjne znacznie się opóźniają
Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 21 grudnia2014cz1
Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 21 grudnia2014cz2
Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 14 grudnia2014cz1
Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 14 grudnia2014cz2
Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 7 grudnia 2014
Nową edycje rozpoczynamy 19 listopada 2017
To jest pierwszy test zarejestrowania naszych zajęć w sieci.
Tym sposobem każda osoba w necie będzie mogła uczestniczyć w zajęciach bez względu na miejsce swojego pobytu. Osoby które nie były obecne 7 grudnia 2014 miały możliwość oglądania przekazu na żywo a teraz mają wgląd w nagranie.
Następne nasze zajęcia mamy w niedzielę 14 grudnia 2014 i będziemy przekazywać w całości od początku zajęć.
Dzięki tej formie przekazu możesz słuchać naszych zajęć w samochodzie i oglądać leżąc w łóżeczku.
Temat następnych zajęć : Wypadki przy pracy
ZAPRASZAM wszystkich a osobom zainteresowanym dam linka do transmisji online na żywo.
Nagranie jest technicznym Testem możliwości a w przyszłych transmisjach będziemy dążyć do ciągłego doskononalenia.
Pytania w trakcie zajęć można będzie zadawać dzwoniąc po nr
501-700-846 pod tym numerem też zapisujemy na studia koszt 4500 zł
Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 14 grudnia 2014częśćtrzecia
Komentarze